שמיניסט -
רוצה להכיר יותר?

מלא את פרטיך ונציג הישיבה ידאג ליצור איתך קשר

לימוד תורה

ישיבת שעלבים שמה לה למטרה להקנות אהבת התורה וידיעתה, בצירוף מספר דגשים:

- הקניית ידיעות רבות בגמרא, בהלכה, באמונה ובתנ"ך.
- הקניית כלים ללימוד משמעותי.
- לימוד מעניין, מאתגר, עמוק ושיטתי.
- לימוד בחבורה וכיחידים באווירה נעימה ושמחה.
- ליווי אישי.

לימודי גמרא - לימודי העיון, שמים דגש על הקניית כלים ללימוד נכון של הסוגיות - על הדרכים להגיע לשורשה ולעומקה של כל סוגיה ועל התבונה כיצד לשייך אותה לאירועים בני זמננו.
לימודי בקיאות - לימוד שיטתי ועקבי של המסכת הנלמדת השם דגש על היקף החומר והכרת המסכת לרוחבה, ובשעות הערב - לימוד משולב של גמרא והלכה בצורה מובנית ומסודרת ההולכת מן סוגיות הגמרא ועד ההלכה למעשה.
לימודי אמונה - לימודה של הנשמה. מחשבת ישראל, חסידות, אמונה ופרשת השבוע בלימוד מגוון על פי נושאים וספרים. הלימוד מתבצע בחברותות, בקבוצות קטנות ובשיעורים רבים הניתנים במהלך כל השבוע מאת רבני הישיבה.
הלכה ותנ"ך - תוכניות לימוד יומיות ומסודרות בהלכה ובפרקי תנ"ך. לימוד עצמי המחנך למשמעת ועקביות. שיעור שבועי שמסכם את החומר הנלמד ומוסיף למתמידים נופך חדש.
נושאים מודרניים בהלכה -  סדרות שיעורים בנושאים אקטואליים מתוך מבט תורני. כגון: השתלת אברים, אם פונדקאית, קדימויות בטיפול רפואי, המתת יחיד לצורך רבים, היחס למדינה, לצבא ולתנודות בחברה הישראלית, ועוד - מהסוגיות הרלוונטיות ועד הלכה למעשה.
לבחורים משיעור א' ליווי אישי מיוחד בחברותא יומית קבועה עם אברכי הישיבה, וחברותא נוספת עם תלמידי שיעור ד'.

אם רצונך לאהוב תורה, לדעת תורה ולחיות תורה - מקומך עימנו!

פיתוח אישיות והכנה לחיים

תפקידה של הישיבה אינו תם עם גמר שנות הלימוד בה בפועל. במובן מסוים רק אז היא מתחילה...

בישיבתנו אנו שמים דגש על הפיכת התורה לתורת חיים, תורה שמכינה אותנו לחיים, "בכל דרכיך דעהו". שנות ההתפתחות האישית בישיבה מקנות לנו אהבת תורה, אחריות לאומית ויכולת חיבור גבוהה בין תורה וחיים במישורים רבים; לימודים, חיי משפחה ופרנסה.

מעבר לסדרי הלימוד הקבועים תמצא זמנים המוקדשים לנושאים אלו הן בבתים חמים המתקיימים בבתי האברכים ורבני הישיבה, הן בשיחות כלל ישיבתיות והן בשיחות אישיות עם רבנים ואברכים.

אם אתה חפץ להיבנות מתוך אחריות רחבה גם על המשך חייך, מתוך רצון לצמוח בגדלות ובתחושת שליחות לאומית – מקומך עימנו!

 

ישיבה שהיא בית

את ישיבתנו אנו משתדלים לייחד בכך שאיינו מייחסים לה רק מקום של לימוד. היא גם מקום של בית. ביתו של התלמיד. קריית החינוך הנפלאה בה ישיבתנו ממוקמת ובה גרים עשרות משפחות של רבנים ואברכים, תורמת לכך תרומה משמעותית ומוסיפה להרגשת הביתיות. לפחות פעם בשבוע, ולעיתים אף יותר, מבקרים התלמידים בבתי הרבנים והאברכים, הן כקבוצה והן כיחידים. המפגש האישי, הבלתי אמצעי, בבית הרב או האברך, יוצר אווירה נעימה ומקרבת ומעניק אפשרות להעלות נושאים לליבון שלא היו עולים בזמני הלימוד הרגילים. כמו כן, מפגשים אלו מוסיפים לגיבוש החברתי ולדיבוק החברים.
ומעל הכל – הקשר האישי.
בישיבתנו קיים קשר חזק בין רבני הישיבה לבחורים. קשר זה בא לידי ביטוי באוזן קשבת לכל תלמיד סביב כל נושא שיבחר, הן בשיחות יזומות מצד הרמי"ם והן מצד התלמידים היודעים כי רבני הישיבה זמינים עבורם ושמחים לקבל את פניהם. הקשר הנרקם בין התלמיד לרב, סביב הלימוד המשותף וסביב הנושאים האישיים, נמשך גם שנים רבות אחר תום שנות הישיבה.
נוסף על כך, ישיבתנו רואה מעלה עליונה בנתינת אפשרות להמשיך להתפתח גם לאחר החתונה ומעמידה לשם כך תוכנית "כולל" ומגורי אברכים בקריית הישיבה. כשלושים אברכים שותפים בה וגרים בקריה. אברכי הישיבה בהם אנו גאים, משתלבים גם כן בלימוד עם הבחורים ובליווי האישי שלהם. בכל יום מתקיימות חברותות אישיות בין אברכים לתלמידי שיעור א'. כמו כן, מתקיימים בתים חמים בבתי האברכים וקיים אף אברך מלווה שתפקידו לסייע בלימוד, לדאוג לגיבוש ולאווירה החברתית וכמובן, לימוד אישי ושיחות אישיות עם כל תלמיד.
הלימוד, האווירה, הדיונים, השירים וכן, גם האוכל המוגש בבתים החמים – כל אלה עושים קשר זה לייחודי ביותר.
אם רצונך לרקום קשר אמיתי לשנים, בתוך חברה איכותית ומגובשת - מקומך עימנו!

השירות הצבאי

אנו מאמינים שלימוד התורה בישיבה מעצים ומרומם את איכותו ומשמעותו של השירות הצבאי. ובמקביל השירות הצבאי והתרומה למען עם ישראל, מרוממת ובונה את לימוד התורה.
הזכות לשרת שרות צבאי משמעותי וחשוב, להגן על עם ישראל וארצו ולהעניק מעצמנו לכלל ישראל – הם מאבני היסוד של ישיבתנו. חיילנו מוכרים כחיילים מאד מוערכים ובעל מוטיבציה גבוהה בשירותם הצבאי.

בישיבה: אנו משקיעים רבות בהכנת תלמידנו לקראת שירותם הצבאי. ההכנה לצבא נעשית בשיעור ב' לקראת הגיוס. התכנית כוללת חברותות עם בחורים משיעורים גבוהים ששרתו בצבא באותו חיל אליו עתיד הבחור להתגייס, שיעורים הלכתיים ומעשיים סביב נושאים אקטואליים למרחב הצבאי, פגישות עם מפקדים וחיילים, הרצאות ובתים חמים בנושא הצבא תוך העלאת סוגיות אקטואליות.
בצבא: עם תלמידנו שכבר התגייסו אנו מקפידים לשמור על קשר הדוק שכולל ביקורים (מפנקים), שליחת חבילות וטלפונים. כמו כן, הישיבה מוציאה עלון קשר היוצא כל שבועיים וכולל דברי תורה מעניינים שו"ת הלכתי ועדכונים שותפים מבית המדרש ומהשדה הצבאי.

כחלק ממסלול ההסדר החברה המתגייסים באמצעי שיעור ב ונמצאים יחדיו במהלך השירות, שמסתיים בסוף שיעור ג'.
השירות הוא בחיל הרגלים; גולני, גבעתי, כפיר,נחל, הנדסה, ועוד ובחיל השריון/תותחנים,.

אם ברצונך לשרת שרות משמעותי ויעיל, ולהכין עצמך אליו בצורה המיטבית – מקומך עימנו!