חזרה לכותרות החדשות

מפגש בוגרי מחזור כ'ז-ה' אדר א' תשעט

לע"נ בן המחזור אברהם משה בן יוסף קניגסברג ז"ל

המפגש נערך ביום ראשון ה' אדר א', ביוזמת ראש הישיבה הרב מיכאל ימר שליט"א. נכחו בו מלבד ראש הישיבה, הרב גדעון בנימין שליט"א-ראש הכולל ורב הישוב נוף איילון, וכן הרב אריה בן יעקב-משגיח הישיבה ובן המחזור.

הערב החל בארוחת ערב בחדר האוכל, ביחד עם בחורי הישיבה, החזיר אותנו לימי עלומינו בישיבה, ונתן לבחורי הישיבה מבט על ואל עתידם.

לאחר תפילת ערבית בבית המדרש, התכנסנו בהובלת הרב ימר שליט"א למפגש בחדרו, מלווה בכיבוד קל מכבד ומנעים. במפגש שיתף אותנו הרב בנעשה בישיבה, כאשר ייחודה הוא להוביל רמה לימודית גבוהה עם יחס אישי חם.

לימוד העיון כולל שני שיעורי עיון שמעביר כל ר"מ לתלמידיו, האחד עוסק בפשט הגמ' לעומקה של סוגיה, והשני בלימוד מעמיק של שיטות הראשונים והנפקא מינה היוצאת מההבנות השונות של הסוגיא. כל תלמיד בוחר לאיזה שיעור להיכנס על פי נטיות ליבו, בגדר: "חנוך לנער על פי דרכו".

גם בסדרי ערב מתקיימות שתי תוכניות לימוד האחת עסוקי שמעתתא אליבא דהילכתא במסכת שבת, (שאינה המסכת הישיבתית), והשניה לימודי אמונה מסודרים עם דפי מקורות, המועברים על ידי האברך ר' דביר שרביט וממומנים על ידי משפחת קניגסברג לע"נ משה.

גם גיוון זה נועד לאפשר לכל תלמיד ללמוד במקום שליבו חפץ.

השיעור הכללי מידי שבוע, הניתן על ידי ראש הישיבה, עוסק בשאלת חקר הנוגעת לחיי המעשה בימינו ומעורר עניין רב.

במקביל לרמה הלימודית הגבוהה, מתקיים קשר אישי חם בין הצוות והאברכים לבין התלמידים הצעירים, הכולל לימוד יומי אישי של כל תלמיד עם אברך למשך שעה, בית חם מידי ערב לכל בחור, בבית הר"מ, או בבית אחד האברכים או בבית הרב משה גנץ שליט"א או הרב גדעון בנימין שליט"א או בבית הרב אריה בן יעקב שליט"א.

עם סיום שלב זה ביקש ראש הישיבה מכל בוגר לומר מה קיבל מהישיבה ומה היה לו חסר. הבוגרים שיתפו בבניית האישיות שלהם שנעשתה בישיבה והובילה אותם להיות היכן שהם היום תורנית וערכית. הן כאנשי חינוך והן כאנשי עסקים.

בהמשך, הצטרפה משפחת קניגסברג, ועימם הצטרפו גם בחורי הישיבה הלומדים את תוכנית האמונה לעילוי נשמתו. בחלק זה נחשפנו לשיטת הלימוד המעניינת, המשלבת בתוכה לימוד אמונה בעיון ובבקיאות באופן הנוגע לחיי הלומד.

האברך דביר שרביט המוביל את התוכנית ושניים מהתלמידים המשתתפים בה שיתפו אותנו בתהליך אותו עוברים

ישראל בלוייגרונד נציג המשפחה שיתף אותנו במחשבותיו והדגיש את חשיבות ההנצחה דווקא בבית המדרש בו למד משה ז"ל.

את הדברים בערב זה סיימה, הגב' שרה קניגסברג, אלמנתו של משה ז"ל שהודתה לרב ימר שליט"א על שיתוף הפעולה. שרה שיתפה את השומעים, בכך שהמשפחה התלבטה רבות כיצד להנציח את משה ז"ל, וכששוחחה עם הרב אריה בן יעקב שליט"א, על אפשרות הנצחה בישיבה של תוכנית זו, גמלה בליבה ההחלטה שזוהי התוכנית שתנציח באופן מיטבי את זכרו של משה ז"ל. ת.נ.צ.ב.ה.

אנו מבקשים להודות לראש הישיבה, להנהלת הישיבה לרב אריה בן יעקב שליט"א ולכל העוסקים בהכנת ערב זה על ארגונו ומימושו.

 ידידיה זיו בשם חברי מחזור כ"ז.