חזרה לכותרות החדשות

אזכרה לבוגרנו אברהם משה קניגסברג ז"ל- כ"ד אדר תשע"ח

כתב: משה גודלבסקי

ביום השלושים לפטירתו של ידידנו משה קניגסברג-פישקה ז"ל, התכנסנו בני משפחה וחברים מהשיעור בישיבת שעלבים,לערב של ביחד מתוך לימוד תורה, ושיתוף של חברים מספרים.

כל הדוברים בערב הזכרון היו מבוגרי הישיבה. החברים הרבים שהגיעו לאזכרה ציינו בערגה את הזיכרונות הטובים מהלימודים בישיבה ומדיבוק החברים, ומהנכונות התמידית של ראש הישיבה ומנהלי הישיבה להירתם למפגשי בוגרים, וכמובן שכולם רוצים להיפגש בשמחות.

הערב נערך בזכות בקשתו של ראש הישיבה הרב מיכאל ימר ,לקיים את אזכרת השלושים בישיבה מקום גידולו הרוחני של פישקה.

ראש הישיבה פתח, ובדבריו המאירים ציין שדמות הבוגר שהיה רוצה לראות היא כדוגמתו של פישקה, איש בעל מידות טובות המחובר ללימוד תורה ,מחנך את ילדיו לתורה ולמצוות ולמעשים טובים. ראש הישיבה ציין שאת חוברת המאמרים של שיעור א' "משכונתיך ישראל", הישיבה הוציאה לעילוי נשמתו של מוישי.

הרב צבי ארנון רבה של ניר גלים ומדריכו של פישקה בתנועת הנוער עזרא בבני ברק, ציין את משמעות חייו שבאו לידי ביטוי בנקודת מבטו של פישקה את המוות כהמשך החיים, ויותר מכך כ"הגברות החיים" כדברי הרב קוק באורות הקודש.

 הרב ד"ר יהודה (יודי) יונגסטר רב הקהילה בגבעת שמואל, העביר שיעור למדני קצר וציין את מידת הענווה של פישקה,ואת דרכו לעבוד את ה' כדבר המובן מאליו.

 חגי קפקא שיתף במידותיו הנעלות של פישקה, וציין את התפעלות בני המשפחה וחולים המאושפזים במחלקה, מההתגייסות של חבריו של פישקה ללוותו לאורך כל התקופה בבית החולים.

 עו"ד אמיר רוט ציין את השקט והנחת של פישקה ואת היותו הדבק של החבורה. ושיתף בתחושות חבריו את התפעמותם מעמידתה האיתנה והאמונית של שרה אשתו היקרה של מוישי לכל אורך התקופה הקשה של ההתמודדות עם המחלה הנדירה.

ישראל בלויגרונד נציג המשפחה שאף הוא מבוגרי הישיבה, ציין בחן ובצבעים חיים את אישיותו השקטה אך המשמעותית של פישקה, ואף עמד על האתגרים האמוניים העולים לחברים ולבני המשפחה בעקבות הסתלקות פתאומית.

החברים ובני המשפחה מודים לרב אריה בן יעקב חבר השיעור של מוישי שהיה הרוח החיה בארגון הערב.

להגדלה, לחץ על התמונות