חזרה לכותרות החדשות

באנו לחזק ויצאנו מחוזקים-הר ברכה-אדר תשעח

ישיבת שעלבים, רבניה אברכיה ותלמידיה, נסעו ביום חמישי האחרון, לחזק את ישיבת "הר ברכה" לאור השבר שעוברת הישיבה עם הירצחו של הרב איתמר בן גל הי"ד, שהיה דמות מאד אהובה ומעורכת ב"הר ברכה".

תחילת הערב היה בבית המדרש של הישיבה. לאחר תפילת ערבית,שם  ניתנו שיעורים מפי מרא דאתרא הרב אליעזר מלמד בנושא "מצוות התלויות בארץ ופורים" ולאחר מכן מפי  ראש הישיבה הרב מיכאל ימר, בנושא: "שאלת ממזרות לאור חתן ממלא מקום".

את הערב הנחה ראש הישיבה הרב גור גולן, שדיבר על ההתחזקות מתוך משבר.

לאחר מכן  הרמי"ם והבחורים הלכו לביתו של הרב איתמר בן גל הי"ד  לנחם את האלמנה. ראש הישיבה הרב מיכאל ימר דיבר על אישיותו של הרב איתמר, אישיותו שפעלה מתוך שליחות ודביקות במטרה, לרומם את כלל ישראל ולקדש שם שמים. כמו כן דיברה אלמנתו על החיבור בין התורה לבין החיים שבאו לידי ביטוי בכל בחייו. את הערב חתמה הישיבה באחד השירים ששר הרב איתמר עם תלמידיו "בן אדם עלה למעלה עלה"

סיום הערב היה בחדר האוכל של הישיבה בהתוועדות עם אברכי ישיבת "הר ברכה" ותלמידיה בניצוחו של הרב נעם קניגסברג שליווה לאורך כל הערב, בשירה אדירה והתעלות עצומה והתחזקות. במהלך ההתוועדות דיברו ראש ישיבת "הר ברכה" על: אסתר המלכה- סוף כל הניסים, שזה דוקא בחינת יום, ראש הישיבה הרב מיכאל ימר: על הצורך לדעת מה העיקר ומה הטפל בחיים ובשירה אדירה של "אנא עבדא דקודשא בריך הוא" , הרב ארי וקסמן מנהל תוכנית חו"ל: על תחושת האחדות של עם ישראל בכל מקום שהם, לאור זאת שבזמן הרצח הנורא הרב וקסמן היה בארה"ב, וכמו כן על מיוחדותו של עם ישראל להתחזק מתוך הקשיים, ומשגיח הישיבה הרב אריה בן יעקב: על החשיבות של ההתכנסות בפועל לבוא ולחזק שבא לידי ביטוי בערב זה.

ערב זה חיזק והעצים את כולנו. באנו לחזק ויצאנו מחוזקים.

להגדלה, לחץ על התמונות